Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zde Vám představuji naše, ale i externí kočičky, které hledají nové domovy. 

 

Všem zájemcům o adopci kočičky či kotěte: nemám v této rubrice  vložené do nabídky všechny kočičky, nejlepší ze všeho je přijet, chvíli pobýt, poznat se s kočičkami a buď si vybrat - nebo ještě lépe "se nechat vybrat" kočičkou samotnou.

 

Kočičky umísťuji pouze jako mazlíky s tím, že musí mít možnost bydlet v bytě či domku spolu s lidmi.

Neumísťuji je jako kočky venkovní, kočky, které loví myši, kočky do stáje či stodoly. 

-----------------------------------------------------

 Čtyřměsíční krásná zdravá, mazlivá koťátka - holčička a kluk hledají velmi akutně DOMOV:

tribarevka-a-mourecek.jpg

tribarevka.jpg

mourecek.jpg

monet.jpg

 

NEHLEDÁTE HO?????

--------------------------------------

naše kočičky :

 

 

 

 

 

peta.jpg

Péťa

  Péťa se narodil asi 1.9.2015, k nám přišel z Květné po nepovedené kastraci nekastraci. Je plašší, ale se mnou se mazlí, manžela se nadále dost bojí. Kastrovaný, plně očkovaný, FeLV, FIV negativní

 

 

vila-zvonilka.jpg

Víla Zvonilka

nar. asi 15.9.2015, k nám přišla 7.10. jako malinké koťátko, které je třeba několikrát denně krmit z lahvičky s dudlíkem. Vyrostla z ní trochu rozpustilá a rozmazlená kočičí slečna, je plně očkovaná, FeLV, FIV negativní, kastrovaná.

 

 

pisnicka.jpg

Písnička

nar. asi 15.6.2015, černá, droboulinká, povídavá, umazlená, testovaná, očkovaná, kastrovaná

 

 

jamboreknaprkne.jpg

 

Jamborek

Jamborek se narodil asi 24.12.2014, je to obrovský mazlík, temperamentní kocourek, který potřebuje hodně pozornosti a správného kočičího kamaráda. Sice má obě očička, ale jedno je malinkaté, jako kdyby skoro nebylo a nefunkční. Je třeba na očko dohlížet, v budoucnu jsou možné koplikace s tím, že by potřeboval malý operativní zákrok. Jamborek je FIV/FeLV negativní, plně očkovaný, kastrovaný.

Jamborek má svoji adoptivní maminku paní Šimkovou

 

 

393970170.jpg

 Twentík (v popředí)

Narozen asi v říjnu 2014, velmi mazlivý, FIV/FeLV negativní, plně očkovaný, upovídaný, drobný a kastrovaný. Moc rád chodí ven.

 

 

selfie-z-chmeliku.jpg

Selfie

Selfinka se narodila asi 7.9.2014. Je FeLV/FIV negativní, mazlivá, drobná a hebounká. 2.4.2015 kastrovaná.

 

 

mirecek.jpg

Mireček

Mireček se narodil asi 20.8.2014. Je zvyklý na další kočičky, na malé děti, veliký mazlík. FeLV, FIV negativní, plně očkovaný.

 

 

kvetuska.jpg

Květuška

Květuška se narodila asi 15.8.2014, je FeLV/FIV negativní, očkovaná. Je to mazlivá kočička, ráda spí v posteli. Kastrovaná.

 

 

pict3339.jpg

Uhlík

Uhlík,  FeLV, FIV negativní, plně očkovaný. Nar. asi 25.5.2014, je to plašánek, cizích lidí se moc bojí. Když ho vezmu do náruče, vrní a moc rád se mazlí. Kastrovaný 2.4.2015.

 

 

meluzin.jpg

Meluzín

Meluzín aneb Melu je narozený asi 1.3.2014, je to velice mazlivý kocourek, ale stále hodně a hodně povídavý, kastrovaný. Když je doma relativní ticho, tak je Meluzín venku, ale jakmile slyšíme volání, které nepřestává, je to jisté - Melu je doma a chce mazlit!

 

 

penny.jpg

 

Penny

nar. 1.4.2012 - krásná kočička typu Felix, hravá, mazlivá, povídavá, temperamentní a velká myšilovka. Kastrovaná.

 

726250901.jpg

Brejlička 

Nádherná želvička, upovídaná, mazlivá, ráda spinká v posteli, dost dominantní. Narozená asi 1.6.2012. Očkovaná, kastrovaná - jedno z "Heleňátek".

 

 

dscn9476.jpg

 

438980798.jpg 

Bradička

 

Bradička se narodila 1.6.2012 mamince Helence. Je to milá kočičí slečna, ráda se pomazlí, ale také má ráda svůj prostor. Bradička trpí alergií na klíšťata.

 

 

676863178.jpg

  Alastor

vlevo - narozen 24.5.2012 mamince Uršulce. 

 

 

cervenacek.jpg

  Červeňáček

 nádherný červený  kocourek, nar. asi 1.5.2010. Je to kliďas,  veliký mazlík, rád spinká v posteli.

 

 

liborka.jpg   

Liborka

Liborka se narodila asi 1.5.2011, k nám přišla v září 2011 spolu s maminkou Kavánkovou. Liborka je sice mazlivá, ale velmi samostatná a osobitá kočička. Nemá moc ráda ostatní kočičky, je vynikající lovec myšek. K cizím lidem velmi nedůvěřivá. Kastrovaná.

 

 

dscn8949.jpg

Pitkin

Pitkinek se narodil asi 20.5.2011. Je čokoládové barvy, velmi mazlivý, komunikativní, chytrý. Kastrovaný. Po těžké viroze na jaře 2013 je třeba hlídat hodnoty ledvin, trápí ho někdy více někdy skoro vůbec chronická rýma.

 

 

572525574.jpg

Helenka

Helenka se narodila asi 1.5.2009, ale možná daleko dříve. Je to nádherná  želvovinová mourinka, zlatá máma koťátek 2012, i adoptivních. Je tichá, nenáročná, ráda se mazlí, ráda loví myšky a nahřívá si kožíšek na sluníčku. Kastrovaná. Když může, spí v posteli. Má po čištění zoubků, několik se muselo i vytrhnout.

  

 

pict1713.jpg

Iriska

Iriska se narodila asi 2.5.2010, k nám přišla na podzim 2013. Má jen jedno očičko, druhé muselo být po těžkém rohovkovém vředu vyjmuto. Iriska je mazlivá, robustní kočička, ráda spí v posteli a nejlépe přímo na člověku. Moc ráda chodí ven. Je chytrá. A - krásná. S ostatními kočičkami vyjde, je ale hodně dominantní. Trápí ji chronický zánět v tlamičce, také má po úrazu spodní čelisti v pusince "destičku", která jí tam asi zůstane napořád. Iriska by moc potřebovala svoje lidi, svůj klid - kde nejsou žádné další kočičky a kde se bude mazlit jen s těmi svými lidmi. Velmi dobře vychází i s malými dětmi. Bohužel opakované záněty v pusince jsou její handicap, ale dá se i předpokládat, že v novém domově se záněty zmírní, nebou na ni působit ataky nemocí od ostatních depozitních kočiček. Moc bychom Irisce přáli krásný a milující domov.

 

entik.jpg

Entík

Entíček se narodil asi 1.8.2013, je to krásný kocourek, s námi se moc rád mazlí, ale cizích lidí se velmi bojí. Pochází od plaché kočičky, která svá koťátka porodila poblíž jedné truhlárny ve Svitavách.

 

zizala-z-chmeliku.jpg

Žíža

Žížalka se narodila asi 2.5.2010, je to nádherná kočičí dáma, tichá, mírná a velká. Má moc ráda svůj klid na skříni v ložnici, odkud si odběhne na pár hodin ven a zase se vrací. Poslední měsíce spí se mnou v posteli, u hlavy, nádherně přede, ale musí spát u obličeje, jak se otočím, přejde na druhou stranu polštáře. Bohužel  ji trápí chronický zánět v pusince a patrně ji čeká vytrhání zoubků, má i po operaci špíčků na bříšku.

 

886097467.jpg

 

Nevíte-li jakou kočičku, dojeďte - a vyberete si... 

 

 

 ------------------------------------------------------------

Virtuální adopce  kočiček :

 

 

Obrazek

Golfík

   nar. asi 20.9.2009, je velice mazlivý, miloučký, hravý a něžný. Je drobnější, křehounký. Rád si hraje, určitě by mu kočičí kamarád chyběl. Kdosi ho vyhodil coby miminko u čerpací stanice ve Vysokém Mýtě.... Golfíček je ale velmi plachý a po všech letech, co je u mne, už by patrně přechod do nového domova nezvládnul.

Kocourka je možné virtuálně adoptovat. 

 

Obrazek

 Poldinka

je zachráněná kočička ze zahrádkářské kolonie, kdy ke mně přišla na smrt nemocná. Všechno překonala a vyrostla  do krásné kočičky. Poldinka je narozena asi 1/8 2009, velice plachá...

Kočičku je možné  virtuálně adoptovat.

  

Obrazek

Bonifácek

 Moureček Bonifácek, narozený 1.4.2008 kočičce Jitce, velikánský mazlík, nádherný, velký, atletický  kocourek, ale vůči cizím lidem plachý.

Kocourka je možné virtuálně adoptovat.

 

 Obrazek

Bětulka 

Tříbarevná Bětulka, narozená 12.4.2008 kočičce Bětušce, kastrovaná, umazlená, veliká  a upovídaná. K cizím lidem je  nedůvěřivá.

Kočičku je možné virtuálně adoptovat. 

 

 

pict0014.jpg

Buřtík

Buřtík se narodil v květnu 2012 v sezemickém depozitu, k nám se dostal po požáru onoho depozita s tím, že je poloplachý - což je pravda. Naštěstí se ale dobře adaptoval a našel si u nás svoje místo. K cizím lidem je ale velmi nekontaktní.

 

 

pict0016.jpg

Mikešek

 

Mikešek se stejně jako Buřtík k nám dostal po požáru v sezemickém depozitu. Narozen asi 1.5.2010, ostražitý a k cizím lidem velmi nedůvěřivý. K přímé adopci je celkem nevhodný, ale pokud by se našli lidé, kteří by k němu byli shovívaví a měli s ním velikou trpělivost, určitě by byl bezva kocouří kamarád.

 

dsc_0069.jpg

 

Kamilka

Kamilka se stejně jako Buřtík k nám dostala po požáru v sezemickém depozitu. Nar. asi 1.5.2009, ostražitá a k cizím lidem velmi nedůvěřivá. K přímé adopci je  nevhodá.

 

pict0037.jpg

Tomášek

 

Tomík se narodil 30.4.2007 kočičce Toničce - tu jsem tenkrát našla u Billy, žebrajíc o kousek rohlíku, aby zahnala hlad, vyhublou, s ostříhanými vousky....a vysokobřezí. Tomík se v červenci 2007 umístil, skoro pět let měl bezva domov - až nám jej majitelka vrátila, že už ho foinančně nezvládne.... Tomášek nepapá granulky, opravdu ne, ani jednu - zato konzervičky, kapsičky a maso mu chutnají. Jenže má struvity, časté záněty močových cest a je na dost drahé dietě... Přáli bychom mu nový a stálý domov, ale víme, že náklady na Tomíka jsou veliké a těžko hledat  desetiletému kocourkovi nový superdomov, když všude kolem jsou spousty zdravých koťat a kočiček....

Tomík má adoptivního tatínka Ing. Mojžišíka

 

 

Další kočičky, které jsou v našem depozitu jsou vhodné spíše k virtuální adopci.

Nicméně, přestože jsou tyto kočičky nějakým způsobem handicapované, neodmítám, že by nemohly odejít do nového domova. Jen potřebují zvýšenou péči.

Podívejte se tedy na nabídku těchto kočiček :

www.kockysobe.estranky.cz/clanky/virtualni-adopce.html

 

  

Obrazek

 

 

                                                                                                                                                                        

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Meluzín

jana, 3. 2. 2018 23:52

Dobrý den , je ještě k mání meluzín ? Děkuji za odpověd Jana

3 koťátka...

m.š., 15. 5. 2017 16:56

dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou týkající se našich koťat; narodily se čtyři, majitele jsem bohužel i přes své velké snažení našla jen pro jednu z nich (jsou to všechno kočky). protože máme už tak koček hodně, další si bohužel nechat nemůžeme, a tedy... nevím, co by bylo pro ně nejlepší. doufala jsem, že byste mi případně mohli poradit, kam/komu bychom je mohli dát (nejlépe na Chrudimsku, příp. Pardubicku), nebo jestli by koťátka mohla najít (snad dočasný) domov u Vás...?
pokud se brzy nepřihlásí ještě nějaký zájemce, jsou tedy tři - krásné, zdravé kočky, staré asi tři týdny.. moc by se mi ulevilo, kdybych věděla, že jsou v dobrých rukou...
děkuji mockrát za pomoc,
přeji krásný den

Re: 3 koťátka...

m.š., 15. 5. 2017 16:56

případně prosím zašlete zprávu na m.stikarova@email.cz, děkuju

Re: Re: 3 koťátka...

Eva, 30. 5. 2017 13:57

Dobrý den, odpověděla jsem na Váš mail.

Dotaz na podporu Tomáška

Karel Mojžišík, 31. 1. 2017 12:26

Měl bych zájem posílat nějaké papání pro Tomáška,je to možné ? Píšete,že je na drahé dietě, ale nepíšete na jaké. Co by potřeboval ?
Je možné posílat konzervy a kapsičky ?

Dále máte v názvu jednou o.s., pak zase z.s. Co je správně ?

karel.correct@centrum.cz

Hledám kocourka

Martina, 26. 6. 2014 12:09

Dobrý den, Hledáme 1-2 ročního kocourka, který je zvyklý venku.
Kontakt:
2472001@seznam.cz

Děkujji.

Poloperšanka

Zdeňka Semecká, 2. 1. 2014 0:20

Dobrý večer,
prosím je ještě k mání ta nádherná, rezavá poloperšanka?
Pokud je zvyklá v domečku, ráda bych si ji vzala.
Zítra se k Vám rozjedu. Snad se dozvím více.
Zdraví Zdena ze Svitav
604967488

Re: Poloperšanka

jirka, 2. 1. 2014 20:09

Dobrý den,
volná určitě je, ale než se rozjedete, volejte první prosím paní Evu, na čísle 734 597 049.
Jezdí se teď opět na veterina, tak aby byla doma.
Díky moc.
Za Kočky Sobě Svitavy
jirka

Kočka

Lenka, 25. 5. 2013 19:54

Zde je na mě kontakt: pustl@seznam.cz a předem děkuji za odpověď. Mějte se hezky.

Kočka

Lenka, 25. 5. 2013 19:49

Dobrý den, mohla bych se Vás zeptat zda tu i přijímáte kočky? Doma máme dvouletou kočku a nedávno začaly problémy ohledně sousedů, vadí jim, ale my jí nechceme nijak ublížit, ale dát někam do útulku, kde by si jí vzal nějaký člověk kde by to nevadilo okolí. Jde to tady nebo jen dáváte do rodin opuštěné kočičky?

Poraněné kotě

Sára M., 7. 9. 2012 21:07

Dobrý den, nalezla jsem koťe, které má poraněné oko nebo je to možná "jenom" zánět, který potřebuje ošetřit. Koťátko se nachází v Litomyšli v areálu Střední zahradnické školy (poblíž intru "Mlíkárna", kde i ostatní kočky dostávají krmivo). Jsou mu asi 2 měsíce, ale spíše je mladší nebo je tak drobounké. Předpokládám, že se koťátko narodilo jedné z plašanek, které tu také pobývají, ale kotě narozdíl od ostatních se dá bez problému chytit, je přítulné. Tím to vás prosím o pomoc nebo alespoň o radu jak by se mu dalo pomoci. Já si bohužel kotě nechat nemůžu jelikož jsem na intru... S Pozdravem Sára M. a předem děkuji za odpověď
e-mail: smatternova@seznam.cz
Tel.: 605 989 353

Osvojení kočičky

Iveta, 6. 7. 2012 11:36

Dobrý den,

Hledáme kamarádku pro našeho ročního kocourka. V případě, že by to bylo možné, moc rádi se přijedeme za Vámi podívat osobně. Bohužel se Vám však již druhý den nemůžeme dovolat.

Kontaktní email na nás: amy-x[zavináč]seznam.cz

Hezký den,

Iveta

Dnesni navsteva

Otavky, 20. 5. 2012 19:38

Dnesni navsteva byla uzasna, oba pecujici lidicky obdivuji a preji moho sil. O Blekinku se bude pecovat co nejlepe to pujde :-) a urcite budm informovat a posilat fotecky :-) preji krasne slunecne dny pro kocicky a panicky

kočička

Ivana, 22. 10. 2010 14:15

Dobrý den, prosím Vás, jak si kliknu na jednotlivou kočinku, abych se o ní něco dověděla, prosím?Ivana
Konkrétně bych ráda viděla tu kouřovou, jak tam máte narozenou 15.8.2010

kočičky

Martina, 13. 10. 2010 18:26

Paní Evo, kočičky jsou nádherné, všechny. Já jsem teda vysazená na mouriny, ale nevím, kterou bych vybrala, musela bych všechny :-)

Kočky

Honza, 3. 5. 2010 14:41

to sou takove hezke kocicky:)

Daneček

Jana, 11. 3. 2010 20:15

Tak vidím, že Daneček už taky odjel do nového domečku. Krasavec. Přejeme mu moc štěstíčka.

Joleček

Zdeněk, 22. 2. 2010 17:22

Tak modrý krasavec už má svůj pelíšek, super. A očička mu ještě můžou zezelenat, času má dost a i kdyby ne, i tak z něj bude pan kocour :-)

modrásek

Zdena-Přelouč, 12. 2. 2010 15:00

Škoda,že jsem tak daleko,zabývám se odchytem,udělala bych to....pokud by se něco povedlo,dejte vědět...

modrá koťata

Eva, 11. 2. 2010 22:39

Zdeni, já přesně nevím, kde jsou a někdo by je musel odchytit - čili jde o dobrou vůli....