Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 9. 2012

ZÁŘÍ 2012

21/9

Před pár chvilkami bylo rozhodnuto - po deseti letech pojedu na dovolenou.... Moc a moc se těším, ale jsem jako rozpůlená. Půlka mne by jela v tu ránu, druhá půlka nechce ani za barák. Je to tolik složité!!!! Chceme na pár dnů odjet, ale doposud jsem nikdy nebyla pryč déle jak na dvě noci. Hlídat kočičky budou moje dcera Sandra a kamarádka (a adoptivní maminka Medardka) Kamilka..... Nebudou to mít jednoduché, práce je kolem kočiček opravdu hodně. Naštěstí obě jsou u nás celkem často, většinu kočiček poznají. Samo, že se jim pletou některá koťata, někteří mourkové, což je normální.

Dnes byli na veterině kluci od Uršulky na přeočkování a pak Zizík se Sašenkou. Trápí je rýma, Sašence se po dobrání tabletek vrátila v nepěkné formě, Zizíkovi jako by tabletky nechtěly zabrat. Oba mají poslechově nález na průduškách, oba dostali nové tabletky. Zizík obzvlášť je jako vyměněný - z velmi živého a zlobivého koťátka je  najednou unavený člobrda, co nejraději usne v náručí. Patrně bude třeba podpořit více imunitu Zylexisem. Přidávám do jídla Plerasan, dostávají multivitamínové pasty, krmení kvalitní, jenže ....

Noci jsou už chladné, ráno byla jinovatka, tráva byla úplně bílá. Je poznat, že se ochladilo, i když nekouknete ven - domů se navracejí kočičky, co jindy dají přednost volnosti a svobodě.

Držte nám všem, prosím, palečky - dovolená po deseti letech ..... Už opravdu potřebuji trochu oddych.

Krásné dny Vám všem přeje Eva - a Bobošík

dscn9670.jpg

 

 

 

20/9

Moc děkujeme občanskému sdružení Na pomoc kočkám - jejich akce PYTEL je super!!! Takže nám byly zaslány granulky - Anka dospělákům a Iams koťátkům.... Díííky!!

Také dnes přišla objednávka ze zoohitu, konzervy a stelivo. Už jsem moc čekala, protože ráno jsem rozdělala i poslední konzervu normální velikosti- tedy 400g. Zbývaly už jen prťavé konzervičky....ale zase máme na pár dnů čím krmit. Kočičky se asi zásobují na zimu (na co se zásobovaly v létě netuším) a jejich spotřeba papání je fakt velikánská.

Právě mi přišel pomáhat Wilibald, posunuje mi celý monitor - okřiknout nejde, neb je hluchý jako poleno, posunkovou řeč (můžu se umávat) nevnímá.

Minule jsem chtěla přidat fotku Blekísky, jak pěkně zarůstá srstí. Blekí je v naprosté pohodě, jako kdyby jí nikdy nic nebylo

dscn9799.jpg

Nevím, kdy vůbec budu moct dát nějaké fotky, protože si miláčkové fotoaparát rozbili. Byl opravdu jejich, dostali ho v roce 2008. Přežíval bez problémů, fotil krásně, jen nepřežil jedno shození od Kavánkové. Mrzelo mě to, protože Kavy za nic nemůže, měla jsem foťák schovat do šuplíku jako jindy, jen jsem ho zapomněla nahoře na poličce.... No nic, budeme muset nějaký koupit.

 

dscn9890.jpg

Sašenku nedavno potrápily těžké průjmy, všechno bylo dobrý a teď na ni hopsla rýma. Kapeme do nosánku, kupodivu je velmi trpělivá a nechá si to líbit.

 

Jak to vypadá, když přijedu domů a dětičky mají hlad:

dscn9895.jpg

Ondřejovi se tlapka vůbec nehojí, dnes bylo rozhodnuto - je nutná operace.....

Všem pěkné dny přeje Eva a Evženka

dscn9803.jpg

 

 

16/9

Všem přeji pěkné zářiové dny....vím, nějak mi ty měsíce začínají pozdě, ne prvním dnem...

Ze začátku chci poděkovat paní Iris za zaslaný balík pro kočičky

dscn9921.jpg

 

Moc děkujeme!!! Konzervy i granule chutnají a koulodráha je v kurzu! Máme doma koulodráhy tři, všechny se používají, ale tahle je nová - taková z kopce do kopce a koule uvnitř bliká - což se nesmírně líbí hluchému Wilibaldovi:)

 

dscn9628.jpg

 

Minule jsem zapomněla poděkovat za krmivo od našich přátel, a já jen nevím, zda se opravdu jmenují Havlovi (někdy skleroza je hrozná věc!!)

Co všechno se událo v září ani netuším, každopádně se naočkovala skoro všechna koťata, až na Brejličku s Juditkou, ty první očkování teprve čeká, další čeká přeočkování.

dscn9584.jpg

dscn9661.jpg

 

 

Nahnala nám hrůzu Lottynka s holkama (Vanilkou a Penny), prostě je na týden někam odvedla. Nejen, že se vrátily všechny tři, ale holčičky, dřív dost plaché, jsou najednou mazlivé stejně jako jejich bráškové Pepřík a Mázlík. Jo, pepřík mi nahnal taky hodně strachu, moc jsem se obávala, že zaútočila FIP, naštěstí zatím to vypadá, že ho jen ničila nějaká průjmová viroza.

dscn9558.jpg

Taky sešel z půdy Ondřej, kocourek, co ho dovezlo Město Svitavy spolu s Lottynkou, Sheldnem, Červeňáčkem... Vídali jsme ho, hlavně na půdě, někdy i venku, ale obvykle skákal jen po třech. Levá zadní tlapička ho evidentně bolela. Takže minulou sobotu jsme byli u veta, má po rentgenu, rozdrcený jeden prst, ale podle pana doktora to operovat nejde. Dostal zatím antibiotika a léky na bolest, že nožka je oteklá a v zánětu. Pak by se snad měla dát dlaha, ale to si neumíme představit - není kam ho zavřít, ložnice a přední předsíň jsou stále obsazeny koťaty, a v kleci hop držet asi nejde. Opravdu nevím, jak budeme dále postupovat.

dscn9757.jpg

 

Taky se ke mně vrátila moje Coco. Coco Flanel. Tuhle kočičku jsme měla od srpna 2008 do února 2009, pak jsem ji umístila, a myslela jsem, že moc dobře. Jenže čas asi mění všelicos... Prostě jednoho dne mi volala známá paní, ke které chodívaly nemocniční kočky s koťaty a já jí pomáhala je dál umístit do depozit či přímo do rodin, že je u nich na zahradě druhý týden krásná dlouhosrstá hnědobílá kočka typu mainky s vyzývavým pohledem. Že byla moc vyhladovělá, jedla i shnilá jablka, srst zachuchvalcovanou, že jí museli boky vystříhat, ale prý je moc hezká. Nevěděla jsem, co dál, protože si opravdu nemůžeme dovolit brát další kočičky, ale když byla kočička popsána jako atraktivní, hledala jsem a volala kamarádce - a že ji vezmou. Fajn. Vypravila jsem se pro kočičku a když ke mně zvedla hlavičku, okamžitě jsem věděla, že je to moje Coco.Volala jsem bývalé majitelce, zda jí Coco neutekla - a prý že zrušila kočky a poumisťovala je a Coco že dala jedné ženské.... А co dál? Poslat ji - nechat ji doma, když je moje... No, je moje, tak zůstala.

dscn9815.jpg

 

Do dneška brala antibiotika, měla ošklivý průjem, hubená, ale prostě chytrá krásná Coco. Dnes tady běhá, chodí se mazlit a je DOMA.

dscn9904.jpg

 

 Mějte krásné dny, hodně pohody a štěstí.

Eva a - Fifinka

dscn9622.jpg

.... myslíte, že by bylo dobré, kdybych postupně popředstavovala všechny kočičky?

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář