Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROFILY KOČIČEK

 Jednotlivé profily kočiček...

 

Andulka

 

196469216.jpeg

 

S Andulkou jsem se poprvé setkala na konci  února roku 2009, kdy mne kontaktovala starší paní z České Třebové, že k ní chodí na jídlo dvě kočičky, evidentně bez domova. Paní je nemohla dál krmit a pečovat o ně, sama měla tenkrát svoje tři kočičky. U ní jsem uviděla Andulku a Pomněnku poprvé. Tenkrát jsem je nemohla hned vzít k sobě domů, hledala jsem jim vhodné depozitum.

Pomněnka byla tenkrát březí, Andulka nemocná. Obě jsem musela počátkem března nechat na klinice, u Pomněnky se podle rentgenu zjistilo, že byla postřelená, v bříšku byl viditelný brok hned vedle miminek. Pomněnka nakonec na klinice i porodila tři nádherná koťátka, a brzy odjela do depozita, kde posléze podstoupila i operaci. Brok se dostal blízko k páteři a dělal velikou neplechu, že Pomněnka nedokázala ani nikam vyskočit. Ona i její dětičky našly domovy. 

Andulka podstoupila léčbu, trápil ji velice ošklivý zánět dásní a veliká rýma.203190340.jpg

Když se všechno zklidnilo, podstoupila vyčištění zoubků, dvě stoličky se vytrhly. Narkozu zvládla výborně. Pan doktor podle zoubků odhadoval věk asi 10 let, takže docela babička.... Pak se na dozotavenou vrátila ještě k paní do České Třebové a 6. dubna byla objednaná na kastraci - ale to už byla Andulka před porodem. I když se počátkem března dělal rentgen, nikdo nepřišel na to, že Andulka čeká miminka, léčily se tehdy její nemoci, kastrace musela být odložena, až bude Andulička fit a zvládne ji. 

Andulka tedy putovala k nám do bytu a dne 14.4.2009 porodila čtyři krásná a zdravá koťátka - Kvartíka, Madlenku, Grace a Noiru. 

 

450458643.jpg

Andulička byla vzornou maminkou a odchovala nejen svoje děti, ale vzala jako své i tři koťátka, která tenkrát přišla o maminku - Lilifee, Motýlka a Mikyho. Všechny děti našly domovy.

 

253968864.jpg

Zvládala se mnou všechny těžkosti a trable, spolu s další kočičí babičkou Bětulkou mne často utěšovaly. 

 

839745810.jpg

V únoru 2011 jsme se s Andulkou a dalšími kočičkami odstěhovali na Chmelfork, tedy do domečku ve Chmelíku.

 

142127614.jpg

 

Anduličce život na venkově velice vyhovuje, je moc ráda venku, nahřívá se na sluníčku, loví myšky nebo alespoň předstírá, že loví. Má snad jen tři zoubky, už tenkrát u koťátek měla problémy s jejich přenášením, koťátka jí neustále z tlamičky vypadávala. 

Na podzim  roku 2012 začala mít Andulka  problémy, hodně pokašlávala, odpočívala, hůř dýchala. Po všech vyšetřeních a rentgenu se ukázalo, že začalo zlobit srdíčko. Také náš pan doktor povídal, že už podle rentgenu je poznat, že je to hodně stará kočička. Srdíčko je špatně položené, slabé, kolem se tvoří tekutina, tenkrát se jí dělala i v plicích. Od té doby bere Andulka dvakrát denně léky, jeden na snížení krevního tlaku a druhý na odvodnění. Naštěstí po prvních pár dnech, kdy se vzpírala, že sní tak akorát jeden prášek, je vzorná pacientka. Zatím je Andulka v pořádku, i když musí mít víc jak patnáct let, opět pobíhá venku, často s námi i spává v ložnici. Je to nesmírně hodná kočička, ráda se mazlí, a co víc, je na ní vidět, jak moc nás má ráda a je na nás zavislá. Doposud si umí zjednat mezi ostatními kočičkami svůj prostor. Moc bychom si přáli, aby s námi Andulka žila ještě hodně dlouho a byla šťastná. 

 

185168066.jpg

 Sice by potřebovala vytrhnout zbývající zoubečky, protože způsobují zánět dásní, nikdo si netroufne Andulku uspat, že by narkozu srdíčko nezvládlo.

jaro 2013

 ----------------------------------------------------------------------------------------------

 Od té doby se mnoho změnilo, Anduličku pak zoubky trápily tolik, že nezbylo, než risknout anestezii a Andulce zbytky zoubečků vytrhat. Všechno zvládla na jedničku, a je to už déle než rok, co s námi plnohodnotně žije jako bezzubá babuška. Chybění zoubků jí nevadí ani u papání masa - nakrájím jí ho vždy na drobounké kousky. Jedině když chce spapat ulovenou myšku (doteď myšičky loví), tak se přes kůžičku neprokouše...:)

7/8 2014 Eva

A úplně nakonec - Andulička si života uměla užívat, denně vzorně brala svoje léky na srdíčko, běhala venku, lovila myšky, i bez zoubků je dokázala ulovit. Milovala život. Milovala nás.

Ale 14.9.2015 nás opustila navždy. Nikdy, nikdy na Anduličku nezapomeneme.

 

 

Bětuška

 

betuska.jpg

 

 S Bětuškou jsem se poprvé setkala na podzim roku 2007, tehdy žila v teletníku ve Svitavách - Lačnově spolu s mnoha dalšími kočičkami. Mnohé z těchto kočiček se podařilo umístit, i když to nebylo lehké období, některé kočičky marodily, postupně se očkovaly. Bětušku spolu s dalšími třemi březími kočičkami jsem na jaře roku 2008 vzala do pronajatého malinkého domečku, aby v klidu porodily, odchovaly koťátka, maminky se nechaly vykastrovat a pak se měly vracet na teletník, koťátkům najít domovy....

154405410.jpg

Bětuška v domečku

Bětušku jsem vrátit na teletník nedokázala. Obě jsme si padly do oka i do srdíček. Ona milovala mne a já ji. Vzala jsem si ji tenkrát do bytu spolu s dalšími zbylými koťátky, které se nepodařilo umístit. V únoru 2011 se se mnou a ostatními kočičkami přestěhovala do domečku ve Chmelíku, kde byla nesmírně šťastná. Mohla si ležet na gauči stejně tak, jako si jít kdykoliv ven. Poslední dny byla moc ráda s námi v ložnici. Bětuška bývala zdravá kočička, jen před pár lety ji zlobily zoubky, tak se skoro všechny vytrhaly - zbyly jí jen dva špičáky a i o jeden z nich následně přišla. Milovala myšky, ale protože je bezzubou pusinkou neužužlala (vždycky je jen olízala a nosila si je z jedné misky krmení do druhé), tak jsem jí občas s prkýnkem a nožem pomohla myšku naporcovat. Bětuška byla vzornou maminkou, stále se blízce stýkala se svými dětmi - Medardkem a Bětulkou. Méďa nás ale 27.6.2014 opustil. Do posledních dnů držela kontakt s Bětulkou. Jenže v pondělí 13.4.2015 ji zradilo srdíčko a asi každou normální kočičku by to už úplně zabilo, Bětuška jako stará teletňajda, která se musela umět o svůj život porvat, se bránila. Brala plno léků, snažila se, ale v neděli 19.4.2015 odpoledne mi říkala, že už to nezvládne, že od nás musí odejít..... Odešla naše babuška Bětuška, odešla kočička s obrovským srdíčkem, s oddaností, s obrovským šarmem a životním nadhledem. Moc a moc nám chybí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář